BLUE HOUSEapartmány Sevid »

POBYT

Tím, že Sevid je hůře dostupný pro stavební činnosti, není zde zavedený vodovod. Voda se čerpá z bunarů (podzemních rezervoárů) pod domem. K pití ale doporučujeme používat balenou vodu, koupenou v sedmi litrových nádobách běžně dostupných ve většině chorvatských obchodů.

Potraviny a restaurace

Asi 100m od apartmánů Blue House zastavuje každý den včetně neděle pekař. Přijíždí malou bílou dodávkou a hlásí se troubením mezi 8.10 – 8.20 na malém náměstíčku, které, pokud pujdete od domu do kopce nahoru, nemůžete minout. Má poměrně široký výběr slaného i sladkého pečiva, vše čerstvé mnohdy ještě teplé. Vřele doporučujeme.

Nejbližší obchod je na Oštrici (výběžek poloostrova), zhruba 20 minut pěšky podél pobřeží. Zvládnete tam dojet i autem a najdete zde základní potraviny. Pro větší nákupy využijte supermarkety v Rogoznici, Marině a Trogiru, které jsou otevřeny 7 dní v týdnu. Pokud byste zatoužili po větším nákupním centru, udělejte si výlet do Šibeniku, kde se nachází i kino - samozřejmě kromě krásného historického centra a pevnosti. 50m od domu a přímo u moře se nachází velmi dobrá restaurace Lanterna. Na Oštrici je i bistro a pizzerie (v blízkosti obchodu). Pokud byste měli zájem nakoupit na oblíbených tržištích, tak ta se nacházejí ve všech zmíněných městech a jsou otevřeny každý den kromě neděle. Nejbližší větší rybí tržište najdete v Trogiru.

Pláž

Od domu vedou vlastní schody přímo na betonovou pláž s nerezovými schody do vody (hloubka na dospělého člověka). K dispozici jsou plážová lehátka a venkovní sprcha. Vpravo cca 20 m od domu je malá kamínková pláž s pozvolným přístupem do vody vhodným pro děti.

Výlety

Pokud by se vám chtělo ze zátoky vyjíždět, určitě se vyplatí výlet na vodopády řeky Krka. Dále stojí za to návštívit města Trogir, Šibenik, Primošten a Split. Kromě historických památek je tam mnoho dobrých restaurací a v Trogiru a Splitu jsou dobré tržnice včetně rybích trhů. Pro dobrodružnější zážitky doporučujeme vyjet na řeku Zrmanju nebo Cetinu.